Luka Modric fitues i Ballon d’Or

  • 04.12.2018
Luka Modric fitues i Ballon d’Or

Mesfushori i Real Madridit dhe Kroacisë Luka Modriç fitoi Topin e Artë 2018, duke u bërë lojtari i parë i ndryshëm nga Lionel Messi ose Cristiano Ronaldo për të kërkuar shpërblimin në më shumë se një dekadë.

Modric, 33 vjeç, fitoi Champions League e tij të tretë në maj para se të ndihmonte Kroacinë në një finale të Kupës së Botës.


Ish-Braziliani dhe ylli i AC Milan Ricardo Kaka, në vitin 2007, ishte lojtari i fundit përveç Messi apo Ronaldo për ta fituar topin e artë.

Ronaldo, i cili u bashkua me Juventusin nga Real Madridi në verë, ishte i dyti në rradhë për shpërblimin e Ballon d’Or.

Mesfushori i Barcelonës, Messi, përfundoi i pesti, me Antoine Griezmann dhe sulmuesin e PSG Kylian Mbappe, dy të cilët fituan Kupën e Botës me Francën, respektivisht të tretë dhe të katërt.

“Ky çmim është për të gjithë lojtarët që me siguri meritojnë ta fitojnë dhe nuk e kanë bërë këtë. Ishte një vit vërtet i veçantë për mua”, tha Modric.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë