Luis Suarez dëshiron të rinovojë kontratën e tij me Atletico Madridin

Sulmuesit gjykohen nga golat e tyre dhe Luis Suarez mbetet një nga qendërsulmuesit më të rrezikshëm në futbollin botëror, me pesë gola deri më tani këtë sezon për Atletico Madrid.

23.10.2021 / Sport

Luis Suarez dëshiron të rinovojë kontratën e tij me Atletico Madridin
Foto: Ilustrim

Kjo e bën atë golashënuesin më të mirë të klubit tani, edhe pse ata gjithashtu kanë Antoine Griezmann, Angel Correa, Joao Felix dhe Matheus Cunha në sulm. Suarez gjithashtu shënoi 21 vitin e kaluar kur Atleti fitoi La Liga Santander.

Sipsa gazetës Marca, Suarezi është i sigurt se mund të vazhdojë të performojë në nivelin më të lartë, Suarez do të donte të qëndronte në Atletico Madrid përtej verës së vitit 2022. Atëherë kontrata dyvjeçare që ai nënshkroi pas mbërritjes nga Barcelona do të skadojë, por ai shpreson të qëndrojë në Estadio Wanda Metropolitano më e gjatë se kaq.


Tani për tani, Atletico Madrid dëshiron të presë dhe të shohë se si Suarez evoluon fizikisht gjatë muajve të ardhshëm. Ata e dinë se ai ka ende një instinkt natyral për të shënuar gola dhe e dinë se nënshkrimi i një numri 9 tjetër në merkaton e verës 2022 nuk do të jetë i lehtë apo i lirë, por ata duan të presin tani për të parë se si është trupi i 34-vjeçarit. vazhdon gjatë periudhës 2021/22.

Simeone do të mbështeste Luis Suarez

Në çdo rast, Suarez mund të llogarisë në mbështetjen e Diego Simeone. Argjentinasi ishte kyç në sjelljen e sulmuesit në klub dhe gjithmonë e ka mbështetur atë, edhe kur lojtari kaloi nëpër forma të dobëta të formës.

Duke pasur parasysh moshën e uruguaianit, Simeone me siguri do ta largojë atë nga formacioni më shumë këtë vit se vitin e kaluar. Megjithatë, Suarez mund të mbetet i dobishëm për Los Colchoneros këtë sezon dhe madje edhe më gjerë.

Suarez dhe pensionimi i tij ndërkombëtar

Me Suarez të vendosur për të luajtur për vendin e tij në Kupën e Botës 2022 në Katar, ai do të donte të luante ende në La Liga Santander në muajt para atij turneu. Ai do të donte nëse do të mund të luante ende për Atletico Madridin.

Pse të shkojmë tek mjeku kur ndihemi mirë?!

Mjekët këshillojnë kontrolle të vazhdueshme mjekësore çdo 6 muaj apo 1 vit në çfarëdo moshe të jeni, mirëpo pas kalimit...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *