Luis Figo: “Modric lojtari më i mirë në botë”

14.11.2018

Luis Figo mendon se Luka Modric është një fitues i denjë i golave ​​50 të këtij viti. U zbulua të martën se mesfushori kishte përfunduar në krye të listës  vjetore të interpretuesve më të mirë të botës nga 12 muajt paraardhës, pak përpara Cristiano Ronaldos dhe Mohamed Salah. “Ai është një prej atyre që sigurisht […]

Luis Figo: “Modric lojtari më i mirë në botë” Foto: Ilustrim

Luis Figo mendon se Luka Modric është një fitues i denjë i golave ​​50 të këtij viti.

U zbulua të martën se mesfushori kishte përfunduar në krye të listës  vjetore të interpretuesve më të mirë të botës nga 12 muajt paraardhës, pak përpara Cristiano Ronaldos dhe Mohamed Salah.

“Ai është një prej atyre që sigurisht meritojnë një çmim individual”, tha ish-sulmuesi i Madridit, Figo.

“Këto çmime janë gjithmonë subjektive, por, pa dyshim, Modric ka pasur një sezon të mrekullueshëm.