“Luanët” e Ismet Munishit të ushqyer me punë dhe të etur për fitore!

  • 21.07.2020
“Luanët” e Ismet Munishit të ushqyer me punë dhe të etur për fitore!

Pavarësisht situatës së krijuar nga pandemia me covid-19, klubi nga Suhareka në të gjitha paraqitjet e tij ka ofruar emocione të paharrueshme për të gjithë qytetarët e Suharekës.

Që nga muaji qershor kur edhe Ballkani u kualifikua për në finale, “Qyteti i Luleve” mund të shpërthejë në festë shumë shpejt.

Janë momentet përfundimtare kur Ballkani i Suharekës është afër që ta sjell titullin e kampionit në Suharekë për ta shkruar edhe një datë të veçantë në historinë e Suharekës.


“Luanët” e Ismet Munishit të ushqyer me punë dhe të etur për fitore do të bëjnë krenarë rreth 90 mijë banorë të Suharekës, dhe jo vetëm.

Driblimet e Baftiut duke “bombarduar” portat e kundërshtarëve kohëve të fundit janë bërë ushqim për kondicionin e tij, ku çdo gol e tij i ka dhënë ngjyrë luleve të qytetit.

Daku, ah ky Daku! Një tufë luanësh që përveç fitores nuk ka synim tjetër, pa Dakun nuk funksionon. Taktizimi i tij në sulmet pranë portave të kundërshtarëve ngjallë paraftyrimet e një luani që hidhet here në një anë e here në anën tjetër për të rrëzuar gjahun e tij.

Një ekipë luanësh të trajnuar nën zërin kumbues të Munish BABËS dhe të renditur njëri krah tjetrit do të jetë ekipa e duhur, në vendin duhur dhe në kohën e duhur!

Ju duam!

Shkruan – Herolind Bytyçi

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë