Liverpool mendon ta largojë Xherdan Shaqirin gjatë verës

Foto: Ilustrim

Xherdan Shaqiri mund të largohet nga Liverpooli gjatë verës, pasi klubi refuzoi dy oferta për huazim.

Sevilla e Roma kishin kërkuar huazimin e lojtarit në afatin kalimtar të janarit, por ofertat ishin refuzuar nga skuadra e pamposhtur deri tash në Premier Ligë.

Sipas “The Mirror”, 28-vjeçari mund të largohet gjatë verës, pas transferimit të Takumi Minaminos, që preferohet nga trajneri Jurgen Klopp.

Reprezentuesi i Zvicrës është paraqitur vetëm në dhjetë ndeshje këtë sezon, me vetëm gjashtë prej tyre që ishin në Premier Ligë.

🎬🍿 Për eventin Ladies Night, Cineplexx dhuron udhëtim 4 ditor në Dubai, si dhe shumë shpërblime tjera në të gjitha sallat

Cineplexx organizon eventin Ladies Night, ku do të dhurojë shumë shpërblime në të gjitha sallat, ku shpërblimi kryesor do të jetë një udhëtim 4 ditor në Dubai.

Për ish-yllin e Bayernit, Liverpooli raportohet se do të kërkojë rreth 30 milionë euro.

Ai ishte transferuar te Liverpooli në vitin 2018 nga Stoke City.