Liverpool FC i interesuar për blerjen e Sergio Ramos

Klubi futbollistik nga Anglia, Liverpool e drejtuar nga Jurgen Klopp është shprehur e interesuar për transferimin e mbrojtësit të Real Madridit, Sergio Ramos.

Ramos është jashtë kontratës me klubin spanjoll këtë verë dhe Liverpool po kërkon të shtojë numrin e mbrojtısve në skuadër.

Ylli i Real Madrid ka një histori të komplikuar me Reds, megjithëse është bërë një shënjestër e vitriolit për rolin e tij në dëmtimin e Mohamed Salah në finalen e Ligës së Kampionëve 2018.

RAPORTO