Lionel Messi rikthehet me një mesazh për tifozët e klubit

  • 29.01.2019
Lionel Messi rikthehet me një mesazh për tifozët e klubit

Lionel Messi, kapiteni i skuadrës katalunase, Barcelona ua ka bërë të qartë tifozëve se skuadra do të ketë nevojë për përkrahjen e tyre, në mënyrë që ta përmbysë rezultatin prej dy golave ndaj Sevillën për të kaluar në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit.

Sevilla e mposhti Barçën 2-0 në ndeshjen e parë çerekfinale javën e kaluar, dhe tani do të udhëtojë drejt Katalonjës për ndeshjen e kthimit të mërkurën në “Camp Nou”.


Lionel Messi është i vetëdijshëm që nuk do të jetë e lehtë ta përmbysin Sevillën. Ndër të tjerash ai tha se “Do të jetë vështirë ta përmbysin rezultatin 2-0 kundër një ekipi të madh si Sevilla”.

“Ne do të kemi nevojë për tifozët tanë sepse ata kanë lojtarë të mirë dhe luajnë shumë mirë në kundërsulme”, shtoi Messi.

“Është garë e ngushtë, për kreun dhe për mbijetesën. Ne do të përpiqemi ta ruajmë këtë formë dhe të mbledhim pikë”.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë