Lionel Messi në Inter Miami: Ylli i PSG raportohet të kërkohet në MLS në 2023

Shtatë herë fituesi i Topit të Artë është paralajmëruar të nisë një sipërmarrje të re në Shtetet e Bashkuara kur të skadojë kontrata e tij në Parc des Princes.

Lionel Messi në Inter Miami: Ylli i PSG raportohet të kërkohet në MLS në 2023

Është raportuar se Lionel Messi kërkohet në MLS nga Inter Miami, por a janë ata vërtet të vendosur për të rregulluar një marrëveshje të vitit 2023 për yllin e Paris Saint-Germain? GOAL është këtu me gjithçka që ju duhet të dini.

Messi nënshkroi një kontratë dyvjeçare me PSG-në verën e kaluar kur mbërriti në transfertë të lirë pas largimit të befasishëm nga Barcelona.


34-vjeçari ka opsionin e një viti shtesë në Parc des Princes, por është sugjeruar se ai është i etur për të marrë një sfidë të re në Shtetet e Bashkuara kur të mbarojë marrëveshja e tij.

Çfarë është raportuar për Messin?
Transmetuesi i Amerikës Latine DIRECTV Sports ka pohuar se Messi do të nënshkruajë për Inter Miami kur të bëhet agjent i lirë më 30 qershor 2023.

Ata gjithashtu kanë raportuar se argjentinasi po përgatitet të blejë një 35 për qind të aksioneve në ekskluzivitetin e MLS përpara kalimit, gjë që do ta bënte atë të lidhej me bashkëpronarin aktual të klubit dhe ish-yllin e PSG-së, David Beckham.

A janë përgjigjur përfaqësuesit e Messit?
Rrethanat e Messit kanë dalë për të mohuar raportimet përmes gazetës franceze Le Parisien.

“Është krejtësisht e rreme. Leo nuk ka vendosur ende për të ardhmen e tij”, thuhet në deklaratën e rrethit të yllit të PSG.

Le Parisien ka raportuar gjithashtu se Messi nuk do të fillojë të mendojë për lëvizjen e tij të ardhshme deri pas Kupës së Botës 2022 në Katar – ku Argjentina do të jetë ndër favoritët për të ngritur trofeun.

A do të luajë Messi në MLS një ditë?
Një lëvizje në Inter Miami mund të mos jetë në radarin e Messit tani, por mund të shfaqet ende si një rrugë e mundshme për shtatë herë fituesin e Topit të Artë kur koha e tij në PSG të përfundojë.

Skuadra e MLS-së ka deklaruar publikisht se do të bëjë gjithçka që është në fuqinë e tyre për të siguruar shërbimet e Messit teksa kërkojnë të vazhdojnë ndërtimin e markës së tyre.

Jorge Mas, i cili zotëron Inter Miami së bashku me Beckham, tha për Miami Herald për admirimin e tij për sulmuesin argjentinas në shkurt: “Leo Messi është ende një nga lojtarët më të mirë në botë, aftësitë e tij nuk janë zvogëluar. Mendoj, dhe David ka një marrëdhënie me të, nëse ai largohet nga PSG, në kohën kur ai largohet, ne do të donim ta shihnim Lionel Messin të jetë lojtar në Inter Miami dhe të jetë pjesë e komunitetit tonë.

“A mund të ndodhë? Shiko, ne do të shtyjmë. Unë jam optimist në zemër. A mund ta shoh këtë të ndodhë? Është një mundësi.”

Messi u pyet për mundësinë e një periudhe të mundshme në MLS kur ai ishte ende në Barcelonë dhe pranoi se Shtetet e Bashkuara kanë një apel të caktuar për të.

Ai tha për La Sexta në vitin 2020: “Unë gjithmonë kam thënë se kam përshtypjen se do të doja të shijoja përvojën e të jetuarit në Shtetet e Bashkuara, të luaja në atë ligë dhe ta përjetoja atë jetë, por nëse ndodh apo jo, unë e bëj këtë”. nuk e di.”

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë