Lionel Messi mund të jetë shumë i shtrenjtë për PSG

Kërkesat e pagës së yllit të Barcelonës, Lionel Messit mund të pengojnë një lëvizje këtë verë.

Kërkesat e pagës së Messit mund të nënkuptojnë se ai është shumë i shtrenjtë edhe për klube super të pasura si PSG nëse ai largohet nga Barcelona këtë verë, pretendon Gazzetta dello Sport.

Kontrata e Messit me Barcelonën skadon këtë verë, ku ai fiton 500,000 pound në javë.

Argjentinasi ka qenë i lidhur me PSG dhe Manchester City,

Sidoqoftë, edhe me klubet më të mëdha që kanë prekur kushtet financiare mes pandemisë së koronavirusit, Messi mund të duhet të ndërpresë pagën edhe nëse lëviz në skuadrat më të pasura të Champions League.

RAPORTO