Liga e Kampionëve vazhdon sonte me dy super ndeshje

Sonte (e mërkurë) në kuadër të Ligës së Kampionëve do zhvillohen edhe dy super ndeshje.

Ndeshja më interesante do jetë mes Sevillas dhe Dortmundit.

Vendasit kanë nëntë fitore radhazi dhe synojnë të vazhdojnë me këtë seri, derisa mysafirët pas dy rezultateve negative synojnë këndelljen.

Nga ana tjetër, Porto do përballet me Juventusin.

Ndeshja pritet të jetë interesante me “Bianconerët” që shihen si favorit dhe vendasit që do bëjnë çmos për fitore, transmeton lajmi.net

Të dy takimet nisin në ora 21:00.

RAPORTO