Lewandowski: Largimi nga Bayerni ishte i trishtuar dhe i vështirë, por unë kam një ndërgjegje të pastër

  • 03.08.2022
Lewandowski: Largimi nga Bayerni ishte i trishtuar dhe i vështirë, por unë kam një ndërgjegje të pastër

Robert Lewandowski e ka nisur këtë javë duke u kthyer në Gjermani për t’i dhënë lamtumirën Bayern Munich, duke takuar punonjës të ndryshëm të klubit për t’i falënderuar për mbështetjen e tyre gjatë tetë viteve të tij në Bavari.

Sulmuesi polak nuk u largua me kushtet më të mira, pasi kishte shtyrë për një transferim te Barcelona edhe pse i kishte mbetur edhe një vit nga kontrata e tij me Bayern Munich, por nuk ka ndjenja të vështira.


“Isha i trishtuar dhe i vështirë”, tha ai për Sky Sports gjatë vizitës së tij në Mynih.

“Do të jem gjithmonë mirënjohës për atë që fitova dhe përjetova këtu.

“I kam falënderuar të gjithë për atë që kanë bërë për mua dhe u kam dhënë dhurata, ka qenë emocionale dhe e vështirë.

“Javët e fundit ishin të vështira për të gjithë, por nuk do ta harroj kurrë atë që kisha këtu dhe falënderoj tifozët për mbështetjen e tyre.

“Tani mund të largohem me ndërgjegje të pastër”.

Tifozët këndojnë ‘Hala Madrid’ në Lewandowski

Gjatë vizitës së tij, ka pasur një moment kurioz teksa disa tifozë brohoritën “Hala Madid” në makinën e Lewandowskit, duke bërë shaka se si ai tani ka nënshkruar për Barcelonën.

Ai është transferuar në Camp Nou për një tarifë fillestare prej 45 milionë eurosh, plus disa shtesa.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë