Lewandowski, “i shkel syrin” Serie A: E mundur, ka skuadra të shkëlqyera

“Jam shumë krenar për këtë çmim. Shpresoj që vitin e ardhshëm të jap më të mirën time, këtë çmim ua dedikoj fansave të mi në mbarë botën dhe gjithashtu atyre italianë“, kështu deklaroi Robert Lewandowski , sulmuesi i Bayern Munichut , i vlerësuar si lojtari më i mirë i vitit në Golden Boy.

13.12.2021 / Sport

Lewandowski, “i shkel syrin” Serie A: E mundur, ka skuadra të shkëlqyera
Foto: Ilustrim

“Nëse do të luaj në Itali? Nuk mund të them diçka që nuk e di ende, por e di që në Itali kam një vlerësim të madh. 

Është e mundur , edhe sepse duke ardhur në Itali do të kisha mundësinë të përballesha shumë mirë. lojtarë dhe skuadra të mëdha ”, shtoi sulmuesi polak.


Lewandowski më pas kujtoi pasionin e tij për Roberto Baggio . “Isha 6 vjeç kur nisa të shikoja ndeshjet e tij, talentin e tij të madh dhe stilin e tij”, ka pranuar në intervistën pas dhënies së çmimit Tuttosport. 

Mundësi e mirë pune, Fabrika e Mobileve “TE NASERI” kërkon 50 punëtorë!

Fabrika e Mobileve ”Te Naseri” e cila gjendet në Zonën Industriale në Shirokë me një eksperiencë të gjatë në prodhimin...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *