Lewandowski dëmtohet në stërvitje, mund të humbasë rekordin

Lewandowski dëmtohet në stërvitje, mund të humbasë rekordin
Çlirim Gashi

13.05.2021 / Sport

Sulmuesi i Bayern Munchen Robert Lewandowski i është dashur të përfundojë trajnimin herët pasi mori një goditje.

Reprezentuesi polak ka qenë në formë të shkëlqyeshme për shënimin e golave këtë sezon.

Ai ka ndihmuar Bayern Munchen të fitojë një titull të nëntë radhazi të Bundesligës, i cili u mbyll pasi RB Leipzig u mund nga Borussia Dortmund, raporton Bild.

Lewandowski ka shënuar 39 gola në vetëm 27 paraqitje në kampionat dhe kanë mbetur edhe dy ndeshje deri në përfundimin e kampionatit, transmeton lajmi.net

Në rast se shënon edhe dy të tjera atëherë  do të vendosë një rekord të ri në Bundesliga, aktualisht i mbajtur nga Gerd

RAPORTO