Leicester City – West Bromwich Albion, formacionet zyrtare

Leicester City – West Bromwich Albion, formacionet zyrtare
Çlirim Gashi

22.04.2021 / Sport

Leicester City dhe West Bromwich Albion do të përballen në kuadër ligës kryesore të Anglisë, Premier Liga.

Kjo ndeshje është paraparë të zhvillohet sonte me fillim prej orës 21:00 në stadiumin “King Power Stadium”.

Aktualisht në renditjen tabelare në Premier Ligë, Leicester City ndodhet në pozitën e 3-të me gjithsej 56 pikë, ndërsa West Bromwich Albion në pozitën e 19-të me 24 pikë.

Kur kanë mbetur edhe pak orë deri në fillimin e takimit dy klubet angleze kanë bërë të ditur 11-shet me të cilat do ta nisin takimin.

Formacionet zyrtare

Leicester City (3-4-1-2): Kasper Schmeichel, Caglar Soyuncu, Jonny Evans, Wesley Fofana, Ricardo Pereira, Wilfred Ndidi, Youri Tielemans, Timothy Castagne, James Maddison, Kelechi Iheanacho, Jamie Vardy.

Trajner: Brendan Rodgers

West Bromwich Albion (4-4-1-1): Sam Johnstone, Damell Furlong, Dara O’Shea, Kyle Barlley, Conor Townsend, Matthew Philips, Okay Yokuslu, Ainsley Maitland-Niles, Callum Robinson, Matheus Pereira, Mbaye Diagne.

Trajner: Sam Allardyce

RAPORTO