Lampardit nuk i ecën mirë, Chelsea vetëm barazim kundër Leicester

Lampardit nuk i ecën mirë, Chelsea vetëm barazim kundër Leicester
Çlirim Gashi

18.08.2019 / Sport

Chelsea luajti baras me Leicester 1:1, megjithëse udhëhoqi herët dhe për pjesën më të madhe të ndeshjes kontrolloi lojën dhe rezultatin.

Starti i Premierë Ligës nuk shkon mbarë për trajnerin e ri Frankie Lampard, pasi më herët pësoi kundër Manchester United (4:0) dhe gjithashtu humbi  në Superkupën e Evropës nga Liverpool.

Mason Mount solli ‘të kaltrit’ në epërsi në minutën e shtatë, dhe Wilfred N’Didi shënoi në mes të pjesës së dytë, duke siguruar një barazim për “dhelprat”.

Në ndeshjen e parë të programit të së dielës, Sheffield United realizoi fitoren e parë në Premierë Ligë pas 12 vjetësh,  duke mposhtur Crystal Palace me rezultat 1:0.

RAPORTO