Lacazette: Arsenali nuk dëshiron të më shesë

20.11.2018

Futbollisti francez pa sipërfaqen e bisedimeve pas vetëm një sezoni me Gunners, por ai është i lumtur tek Arsenali. Alexandre Lacazette këmbëngul që një lëvizje verore larg Arsenalit nuk ishte kurrë në kartat, me klubin që e bëri të qartë se ata “nuk donin të shisnin”. Pasi kaloi vetëm një sezon në stadiumin Emirates, sulmuesi […]

Lacazette: Arsenali nuk dëshiron të më shesë Foto: Ilustrim

Futbollisti francez pa sipërfaqen e bisedimeve pas vetëm një sezoni me Gunners, por ai është i lumtur tek Arsenali.

Alexandre Lacazette këmbëngul që një lëvizje verore larg Arsenalit nuk ishte kurrë në kartat, me klubin që e bëri të qartë se ata “nuk donin të shisnin”.

Pasi kaloi vetëm një sezon në stadiumin Emirates, sulmuesi ndërkombëtar i Francës, Arsenal shprehi se nuk do ta shesim Lacazette.

Konkursi për një pikënisje fillestare nga Pierre-Emerick Aubameyang dhe forma e paqëndrueshme gjatë një fushate debutimi të goditur nga lëndimet në veri të Londrës çoi në sugjerime se Lacazette mund të lëvizte.

Megjithatë, ylli i Lyonit nuk ka bërë asnjë sekret të dëshirës së tij për të provuar një pikë në Arsenal, pasi ka qenë një admirues i gjatë i klubit dhe një objektiv i gjatë.