Lacazette: Arsenali nuk dëshiron të më shesë

  • 20.11.2018
Lacazette: Arsenali nuk dëshiron të më shesë

Futbollisti francez pa sipërfaqen e bisedimeve pas vetëm një sezoni me Gunners, por ai është i lumtur tek Arsenali.

Alexandre Lacazette këmbëngul që një lëvizje verore larg Arsenalit nuk ishte kurrë në kartat, me klubin që e bëri të qartë se ata “nuk donin të shisnin”.


Pasi kaloi vetëm një sezon në stadiumin Emirates, sulmuesi ndërkombëtar i Francës, Arsenal shprehi se nuk do ta shesim Lacazette.

Konkursi për një pikënisje fillestare nga Pierre-Emerick Aubameyang dhe forma e paqëndrueshme gjatë një fushate debutimi të goditur nga lëndimet në veri të Londrës çoi në sugjerime se Lacazette mund të lëvizte.

Megjithatë, ylli i Lyonit nuk ka bërë asnjë sekret të dëshirës së tij për të provuar një pikë në Arsenal, pasi ka qenë një admirues i gjatë i klubit dhe një objektiv i gjatë. 

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë