Ky futbollist pritet të largohet nga Ballkani pas përfundimit të sezonit

Skuadra e Ballkanit është edhe zyrtarisht kampion i Kosovës në futboll për stinorin 2021/22.

Ky futbollist pritet të largohet nga Ballkani pas përfundimit të sezonit

Klubi i Ballkanit do ta festojë titullin e parë në histori të klubit të dielën në ndeshjen ndaj Gjilanit në Suharekë.

Por, si zakonisht pas përfundimit të një edicioni, në Superligën e Kosovës fillojnë afrimet dhe largimet në klube të ndryshme.


GazetaBlic Sport mëson se një nga lojtarët që mund të largohet nga Ballkani është mbrojtësi i majtë, Arbër Potoku.

28 vjeçari është pjesë e klubit të Ballkanit qe katër sezone dhe tashmë e ndjen se ka ardhur momenti që të ndërrojë ambient, pavarësisht se ka kontratë edhe gjashtë muaj.

Kujtojmë se Potoku ishte një nga lojtarët kyç të triumfit të Ballkanit në Superligë këtë edicion.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë