Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës sot do të dalë para gjyqit për vepër penale

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës sot do të dalë para gjyqit për vepër penale

Agim Ademi, Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), për akuzat për veprat penale të detyrimit dhe ushtrimit të ndikimit, do të dalë sot para gjyqit.

Kryetari i FFK-së, është akuzuar së bashku me Muharrem Ramën, të cilët e kërcënuan një person për vdekje, dhe sipas prokurorisë ky kërcënim është bërë për shkak të një ngatërrese toke.


I akuzuari kërkoi nga Dritëro Kadolli, një shumë prej 30 mijë euro, apo një veturë të brendit “BMW X5”, që të ndikojë vendimmarrjen e Kryesuesit të Asamblesë Komunale të Prishtinës. Sami Hamiti që të ndryshoj statusin e një ngastre toke nga “zona e gjelbëruar” në “zonë ndërtimore”.

Gjykimi i sotshëm, do të kryesohet nga gjykatsja Valbona Musliu-Selimaj, po ashtu edhe dy anëtarë tjerë të trupit gjykues gjykatësit Vesel Ismajli e Naime Krasniqi-Jashanica.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës