Kroos: El Clasico është e paparashikueshme, por shkojmë për fitore

Të dielën do të zhvillohet “El Clasico” mes Real Madridit dhe Barcelonës, ku mesfushori i Realit, Toni Kroos është shprehur opitimist për këtë super ndeshje.

22.10.2021 / Sport

Kroos: El Clasico është e paparashikueshme, por shkojmë për fitore
Foto: Ilustrim

Ai ka thënë se El Clasico është gjithmonë një ndeshje speciale dhe se të gjithë e dinë se kjo sfidë është ndryshe nga të tjerat.

Po ashtu, Kroos ka shtuar se ndihet me fat që ka luajtur shumë ‘El Clasico’ në karrierën e tij.


“El Clasico është gjithmonë një ndeshje speciale, të gjithë e dinë se kjo sfidë është ndryshe nga të tjerat. Ndihem me fat që kam luajtur shumë ‘El Clasico’ në karrierën time…Një ndeshje e tillë është gjithmonë e paparashikueshme.

Nuk ka rëndësi nëse në prag të saj vjen si i pari i klasës apo jo, për 90 minuta ndalon gjithçka dhe ka rëndësi vetëm ajo që ndodh në fushën e lojës. 

Ne do të shkojmë në Barcelonë për të fituar, sepse objektivi i Realit të Madridit edhe këtë vit është që të fitojë sa më shumë tituj”, ka deklaruar futbollisti gjerman, që po luan sezonin e tij të tetë me fanellën e Realit të Madridit. 

Themele të sigurta të së ardhmes, N.T.P.SH “HALITI”, gjiganti i ndërtimit në Suharekë

Të investosh në të ardhmen është gjëja më e duhur që çdo person do duhej ta ketë parasysh në secilin...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *