Kosova rekord në FIFA

Kosova rekord në FIFA

Muaji Nëntorë shihet si muaji më i suksseshëm i Kombëtares së Kosovës.

Kosova ka arritur që në këtë muaj të shënojnë 2 fitore të rëndësishme e cila ia mundësoj vendin e parë në grupin 3 në Ligën D.


Dardanët mposhtën në këtë muaj Maltën me rezultat të bindshëm 5 – 0 dhe mbas 3 dite po në atë stadium mposhti dhe Azerbajxhanin me rezultat 4 – 0.

Këto dy fitore, pritet të ngritin lartë Kosovën në renditjen e FIFA-s që do të publikohet nesër me 25 nëntorë.

Kosova mendohet që nga vendi 137 të kalojë në vendin 131 e cila do të ngritet për 6 pozita i  cili është një rekord mjaft i madh për Kombëtaren e Kosovës.

Urime Dardanë !

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës