Kosova ndër më të suksesshmet për vitin 2018 sipas FIFA-s, ngritët për 46 pozita

Kosova ndër më të suksesshmet për vitin 2018 sipas FIFA-s, ngritët për 46 pozita

Kombëtarja e Kosovës në futboll për vitin 2018 shënoi rezultate të jashtëzakonshme.

FIFA shtëpia më e madhe e futbollit, njoftoi se brenda vitit Kosova ka arritur që të ngritet për 46 pozita në renditjen zyrtare


Kosova e arriti këtë falë paraqitjeve të jashtëzakonshme që bëri bë kuadër të ligës D në Ligën e Kombeve, kështu është renditur ndër përfaqësueset më të suksesshme në këtë vit.

Dy lojët e fundit të Kosovës, Malta-Kosova 0:4 dhe Kosova-Azerbejxhan 5-0, dëshmuan se ky ekip me lojtarë të rinj, është ndërtuar për të shënuar edhe suksese tjera.

Kësaj renditje i prijnë Belgjika e cila cilësohet si kombëtarja më e suksesshme, pas tyre vijnë Franca, Brazili dhe Kroacia, njofton FIFA, përcjellë Klan Kosova.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës