Bizneset Vende Pune Ofertat

Kosova barazon me Bullgarinë në “Zahir Pajaziti”

Kosova barazon me Bullgarinë në “Zahir Pajaziti”

17.11.2023 Sport

Kombëtarja e Kosovës U21 ka barazuar me Bullgarinë, në stadiumin “Zahir Pajaziti”, me rezultat 2:2, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian 2025.

Dardanët të udhëhequr nga Afrim Tovërlani pësuan gol qysh në fillim, kur në minutën e 8-të realizoi Martin Sorakov.

Pas rezultatit 0:1, Kosova iu vërsul Bullgarisë, derisa në minutën e 34-t shënoi golin e barazimit përmes Ardit Tahirit, i cili ndryshoi shifrat për 1:1.

Minutat në vazhdim kaluan me dëshirën e Dardanëve për dominim, por një lëshim në mbrojtje në minutën e fundit të kohës së rregullt bëri që Bullgaria të përfitojë dhe të kalojë sërish në epërsi me golin e Martin Petkov.

Pjesën e dytë Dardanët e nisën mbarë dhe pas disa aksioneve të njëpasnjëshme arritën që në minutën 59-të të barazojnë shifrat. Autor i golit sërish ishte Ardit Tahiri.

Lojë dinamike dhe me raste në të dyja anët u zhvillua edhe në pjesën e mbetur të takimit por rezultati mbeti i pandryshuar (2:2).

Për përzgjedhësin Afrim Tovërlani ky ishte rezultat i kënaqshëm duke pasur parasysh mungesat e shumta.

“Duke pasur parasysh mungesat, 5 në formacionin e parë dhe koha e shkurtër për t’u sistemuar dhe për t’u koordinuar më mirë me futbollistët e tjerë, mendoj se në fund rezultati ishte korrekt sepse edhe ne patëm mundësi por pati edhe Bullgaria. Është për t’u cekur se dy herë futbollistët ishin në disavantazh dhe arritën të kthehen dhe kishim mundësi ta fitonim ndeshjen por kështu e ka futbolli. Shpresoj se këtyre që iu dha rasti dhe mundësia, të jenë edhe në të ardhmen tek Kosova. Nuk më intereson mosha, nëse i ka aftësitë dhe potencialin për ta treguar në fushë. I falënderoj futbollistët për angazhimin në një fushë jo të lehtë për të luajtur futboll”, theksoi Tovërlani.

Kosova ndodhet në grupin D bashkë me Gjermaninë, Poloninë, Estoninë dhe Izraelin. Me këtë të fundit do të përballet me datë 21 nëntor në stadiumin “Zahir Pajaziti”. Dardanët deri tani kanë grumbulluar 5 pikë.

Sigurimi Internacional

Ofertë speciale
Udhëto & Pusho Sh.p.k Tjera Rr. Brigada 123, Suharekë,
Kosovë
Sigurimi Internacional Sigurime Brigada 123,
Kosovë
Reklama R-Sharm Reklama/Shtyp Rr. Brigada 123, Shirokë - Suharekë,
Kosovë
New Born Master Arsim dhe Edukim Rruga Xhavit Sylaj p.n.,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende31 ditë

New Born Agency

Fluturime direkte nga Ljublana në Prishtinë dhe anasjelltas!

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë