Kontrata është gati, kampioni do të zbarkojë tek Interi

Olivier Giroud duket se do të jetë përforcimi i parë i Inter-it për sezonin 2020-21. Kjo hipotezë është konfirmuar edhe nga Gazzetta dello Sport.

Sipas të përditshmes prestigjioze italiane, sulmuesi francez i ka këërkuar Inter-it një kontratë trevjeçcare.

Për ta siguruar një kontratë të tillë, kamponi i botës sështë i gatshëm të ulë ndjeshëm rrogën që përfiton aktualisht te Chelsea, pothuajse 8 milionë euro në sezon.

Marotta dhe Ausilio janë gati t’i ofrojnë një kontratë dyvjeçare me opsion për vitin e  tretë. Opsion që do të ishte në odrën e klubit, ose mund të jetë automatik në bazë të rezultatece personale (ndeshje, gola). Zikaltrit besojnë se kjo mund të jetë oferta e duhur.

RAPORTO