Konfirmohet nga FC Ballkani, ndeshja me Gjilanin do të zhvillohet në Suharekë

  • 24.05.2023
Konfirmohet nga FC Ballkani, ndeshja me Gjilanin do të zhvillohet në Suharekë

Gjilani – Ballkani është ndeshja e fundit e sezonit 2022/23 në Albi Mall Superligën e Kosovës.

Në këtë sfidë pritet që Ballkanit t’i dorëzohet edhe titulli i kampionit, pasi suharekasit janë shpallur matematikisht kampion në xhiron e kaluar.

Edhe pse Gjilani është në cilësinë e skuadrës vendase, ndeshja është vendosur me mirëkuptim nga dy skuadrat që të zhvillohet në Suharekë, ku Ballkani mund ta festoj titullin e kampionit pranë tifozëve të tyre.


Ka qenë faqja zyrtare e Ballkanit që ka njoftuar për një vendim të tillë.

“Festa e mbrojtjes së titullit kampion, zhvendoset e tëra në qytetin e kampionëve. Duke gjetur gjuhë të përbashkët me skuadrën e Gjilanit dhe duke i falënderuar përzemërsisht për mundësinë e dhënë që të festojmë në qytetin tonë, gjithashtu dhe Federatën e Futbollit të Kosovës, ju bëjmë me dije se përballja e fundit kampionale, do të luhet në stadiumin e qytetit në Suharekë”.

“Falënderim i veçantë edhe për FFK-n. Mirupafshim të dielën në qytetin tonë, ora 15:00”, ka shkruar faqja zyrtare e Ballkanit.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë