Klopp: Liverpooli ende duhet të zhvillohet

03.12.2018

Menaxheri Klopp tha: “E di se Reds mungojnë rrjedhshmërinë e sezonit të kaluar, por shpresat që përqendrohen së pari në mbrojtje do të paguajnë përfundimisht”. Liverpool është ende duke kërkuar për të arritur ekuilibrin e duhur midis soliditetit mbrojtës dhe duke sulmuar rrjedhshmëri, sipas menaxherit Jurgen Klopp. Reds ishin një forcë e fuqishme duke shkuar […]

Klopp: Liverpooli ende duhet të zhvillohet Foto: Ilustrim

Menaxheri Klopp tha: “E di se Reds mungojnë rrjedhshmërinë e sezonit të kaluar, por shpresat që përqendrohen së pari në mbrojtje do të paguajnë përfundimisht”.

Liverpool është ende duke kërkuar për të arritur ekuilibrin e duhur midis soliditetit mbrojtës dhe duke sulmuar rrjedhshmëri, sipas menaxherit Jurgen Klopp.

Reds ishin një forcë e fuqishme duke shkuar përpara sezonin e kaluar nën gjerman, duke u dorëzuar papritur në finale të Ligës së Kampionëve, vetëm për të humbur 3-1 ndaj Real Madridit.

Pas skadimeve të parakohshme, Liverpooli përfundoi në vendin e katërt në Premier Ligë, duke pranuar më shumë gola se secili prej rivalëve të tyre të menjëhershëm, Manchester City, Manchester United dhe Tottenham.