08.09.2019, 11:03

Kjo do të jetë fanella speciale e Kosovës për ndeshjen ndaj Anglisë

Kosova dje ka fituar ndeshjen ndaj Çekisë në kuadër të kualifikimeve drejt EURO2020, ku kjo ndeshje ishte shumë e rëndësishme për të dyja kombëtaret.

Takimi i djeshëm përfundoi me fitore për kombëtaren vendase me rezultat 2-1, ku golat u shënuan nga Vedat Muriqi dhe Mergim Vojvoda.

Por për Kosovën nuk do të jetë e lehtë edhe një ndeshje tjetër pas tri ditësh madje mjaft e vështirë, ku do të përballet me Anglinë.

Hiç më larg se të martën do të zhvillohet ndeshja ndaj Anglisë.

Ndërsa për këtë ndeshje për ‘luanët’ e Kosovës priten të jenë fanella speciale.

Më poshtë mund ta shihni fanellën që pritet të bartën për ndeshjen ndaj Anglisë.

LEXO EDHE:  ​Kombëtarja e Kosovës në Taekwondo kthehet me 9 medalje nga Kampionati Ballkanik

Më poshtë fanellat që priten të bartën për ndeshje ndaj Anglisë, ku ky takim do të zhvillohet në stadiumin St.Mary’s Stadium.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.