Bizneset Vende Pune Ofertat

Kevin-Prince Boateng bëri ‘ëndrrën’ realitet

Kevin-Prince Boateng bëri ‘ëndrrën’ realitet

22.01.2019 Sport

Kevin-Prince Boateng ka përfunduar një ëndërr të tij duke u transferuar nga Sassuolo tek skuadra katalunase, Barcelona.

Ish-sulmuesi i Tottenham dhe Portsmouth iu dha mundësia për të bërë një kthim të papritur në La Liga pasi Barca kishte nevojë për sulm ndaj Luis Suarez.

Boateng bëri transferimin nga skuadra italiane, Sassuolo klubi i tij të nëntë me një transferim të lirë vitin e kaluar dhe Barca ka mundësinë të nënshkruajë 31-vjeçarin për 7.1 milionë funte gjatë verës.

“Është një ëndërr e madhe që bëhet e vërtetë,” tha ai. “Është një nder i madh për mua që të jem këtu”.

Pas largimit nga Hertha Berlin në vitin 2007, Boateng luajti për Spurs dhe Pompey para se të fitonte një lëvizje te AC Milan në vitin 2010, duke ndihmuar ata që të fitonin Serie A në sezonin e tij të parë.

Ai u vlerësua për lojtarët kryesorë të Milanit jashtë fushës gjatë një miqësore kundër Pro Patria në janar 2013 për shkak të këngëve raciste.

“Ai nuk duket se ka nevojë për shumë kohë për t’u përshtatur,” tha trajneri Ernesto Valverde. “Ai e di gjërat e tij dhe mund të fillojë të luajë menjëherë.

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!
Luli Market Tjera Rr. Mbreti Agron, Gjinoc,
Kosovë
Nails by Teuta Tjera Rr. Brigada 123, Sheshi, Suharekë,
Kosovë
PRIMA QERAMIKA Tjera Shirokë, Suharekë,
Kosovë
Print House Reklama/Shtyp Rr. Bajram Curri - Suharekë,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende28 ditë

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë