Këtë javë pritet zyrtarizmi i Haalandit si lojtar i Manchester City

David Ornstein, gazetar i The Athletic ka raportuar se marrëveshja mes futbollistit norvegjez, Erling Haaland dhe klubit anglez, Manchester Cityt është përfunduar.

Këtë javë pritet zyrtarizmi i Haalandit si lojtar i Manchester City

Sipas asaj që raporton Ornstein, tashmë s’ka dilema se ku do të luajë norvegjezi Haaland, derisa i njëjti lidhej me një kalim tek klubi spanjoll, Real Madridi dhe ai katalunas, Barcelona.

Por, klubi i drejtuar nga Pep Guardiola tashmë ka plotësuar kërkesat e Haaland-it dhe marrëveshja tashmë është arritur mes këtyre dy palëve.


Ndërsa gjatë kësaj jave pritet që të konfirmohet nga City dhe Dortmundi marrëveshja për sulmuesin norvegjez.

Ai pritet të përfitojë pagë mbi 600 mijë euro në javë, gjë që e bënë lojtarin më të paguar në historinë e Premier Ligës.

Citizenz kanë nevojë për një sulmues qendror, kjo pasi që argjentinasi, Sergio Kun Ageuro u largua nga klubi anglez në drejtim të Barcelonës.

Ndërkaq trajneri Pep Guardiola shpreson se norvegjezi do t’i plotësojë pritshmëritë e tij.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë