Bizneset Vende Pune Ofertat

Këta janë golashënuesit dhe asistuesit më të mirë të Superligës për sezonin 2022/23

Këta janë golashënuesit dhe asistuesit më të mirë të Superligës për sezonin 2022/23

27.05.2023 Sport

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

Kur jemi një ndeshje larg fundit të sezonit të Superligës së Kosovës në futboll, tashmë dihet se skuadra e Ballkanit ka arritur të shpallet kampion për herën e dytë radhazi.

Skuadra suharekase ka 72 pikë, pesë më shumë se Drita, e cila renditet në vendin e dytë.

Përveç titullit të kampionit, janë futbollistët e Ballkanit ata të cilët renditen të parët në listën e golashenuesve dhe të asistuesve të Superligës për këtë sezon.

Sulmuesi, Albion Rrahmani, është golashenuesi më i mirë i këtij sezoni me 20 gola, shumë larg nga Besnik Krasniqi i Dritës që ka realizuar 13 sosh.

Pas tyre renditet Marko Simonovski i Dritës me 12 gola, ndërsa Christian Mba i Trepçës ’89, Ronald Soboeale i Malishevës dhe Mevlan Zeka i Gjilanit kanë nga 10 gola.

Në listën e asistuesve prin futbollisti i Ballkanit, Nazmi Gripshi me 12 asiste, i ndjekur nga shoku i tij i skuadrës, Armend Thaqi me 9 sosh.

Në listën e asistuesve më të mirë të Superligës për sezonin 2022/23 janë edhe Besnik Krasniqi me 8 asiste, Festim Alidemaj me 7 dhe Endrit Krasniqi me 6 asiste./IndeksOnline/

Laboratori RIOLAB Mjekësi Rr.Luigj Gurakuqi, 23000 Suharekë,
Kosovë
Lami Palace Gastronomi Rr. Brigada 123, Shirokë, Suharekë,
Kosovë
Sigurimi Internacional Sigurime Brigada 123,
Kosovë
Moler Andi Ndërtimtari Suharekë,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende101 ditë

New Born Agency

Fluturime direkte nga Ljublana në Prishtinë dhe anasjelltas!

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë