KB Ylli mposht Prishtinën, fitorja e 10-të radhazi për kampionin

  • 28.12.2022
KB Ylli mposht Prishtinën, fitorja e 10-të radhazi për kampionin

Golden Eagle Ylli ka fituar derbin e javës, duke mundur Sigal Prishtinën me rezultat 71:51 (14:10, 18:16, 20:9, 19:16), në xhiron e 16-të të Prince Caffe Superligës.

Kjo ishte fitorja e dhjetë radhazi për therandasit pas katër humbjeve radhazi.

Suharekasit e nisën ndeshjen më mirë, dhe që në fillim kishin epërsi deri në shtatë pikë, 12:5, kurse çerekun e parë e fituan 14:10. Periudha e dytë ishte kryesisht e barabartë me vendasit që kishin epërsi deri në tetë pikë, ndërsa pjesa e parë përfundon 32:26.


Dallimi i madh dhe vendimtar u bë në periodën e tretë, ku kampionët u shkëputën edhe më tej dhe ngritën epërsinë, ndërsa shifrat pas 30 minutash ishin 52:35. Në dhjetë minutat e fundit, Ylli ruajti epërsinë e krijuar, ndërsa prishtinasit nuk arritën të bëjnë rikthimin e dëshiruar dhe kampionët me 20 pikë dallim, 71:51.

Te Ylli më i miri ishte Bashir Ahmed me 21 pikë e nëntë kërcime, kurse te kryeqytetasit Dustin Thomas realizoi 17 pikë e gjashtë kërcime.

Ylli ka dhjetë fitore e katër humbje, ndërsa Prishtina dhjetë fitore e pesë humbje.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë