K.F. “Ballkani” prezanton dy përforcime para hapjes së merkatos

  • 29.12.2018
K.F. “Ballkani” prezanton dy përforcime para hapjes së merkatos

Skuadra e Komunës së Suharekës, K.F. “Ballkani” është duke menduar për transferimet në edicionin e pranverës.

K.F. Ballkani për momentin gjenden në pozitën e nëntë të tabelës së klasfikimeve në elitën e futbollit kosovar, dhe kjo skuadër është duke tentuar të përforcojnë për shkak që të largohen nga zona e rrezikshmërisë.


Sot, ‘Xhebrailat’ në faqen e tyre zyrtare në Facebook prezantuan dy futbollistët që në sezonin pranveror do të luajnë për skuadrën K.F. “Ballkanin”.

Futbollistët që do të bartin fanellën e Ballkanit në sezonin pranveror, do të jenë Visar Sahiti dhe Tarik Cmajcanin, Visar Sahiti, është mesfushor dhe mund te luaj edhe në repartin sulmues. Visari me parë ka qenë pjesë e KEK-ut,ndërsa së fundmi ishte pjesë e FC Vushtrrise.

Ndërsa Tarik Cmajcanin, është shtetas boshnjak, është 24 vjeqar dhe luan në pozitën e mesfushorit. Tarik Cmajcanin më parë ka luajtur në Serbi,Armeni,Singapor dhe Shqipëri.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë