Juventusi rrezikon përjashtimin nga garat evropiane

  • 07.12.2022
Juventusi rrezikon përjashtimin nga garat evropiane

Juventusi thuhet se rrezikon të përjashtohet nga garat e UEFA-s mes hetimeve në vazhdim për falsifikim të bilanceve financiare dhe pagesa të fshehta të lojtarëve.

Bianconerët janë aktualisht në hetime të Prokurorisë Publike të Torinos për dy çështje kyçe: përdorimin e supozuar të fitimeve të falsifikuara kapitale në bilancet e tyre të fundit dhe pagesat e fshehta të pagave të lojtarëve gjatë fazave të hershme të pandemisë COVID, pavarësisht se deklaruan publikisht se ata kishin hequr dorë.

UEFA nuk ka ndërmend të presë përfundimin e procedimeve penale në Itali kundër Juventusit dhe ata po planifikojnë të reagojnë më shpejt.


Në Nyon, ata janë duke pritur për informacion të detajuar nga Prokuroria Publike e Torinos, diçka që nuk është menjëherë e disponueshme.

Pasi të jenë kaluar dokumentet, UEFA do të jetë në gjendje të veprojë në mënyrë autonome, e gatshme të shqyrtojë situatën e vërtetë ekonomike të klubit.

Në këtë fazë, sipas La Gazzetta dello Sport, Juventusi është më i rrezikuari për t’u dënuar me një gjobë të madhe nga UEFA.

Gjërat do të ishin pak më të rënda nëse do të konfirmoheshin pagesat e fshehta të pagave, por në këtë fazë nuk mund të përjashtohet përjashtimi nga garat e UEFA-s. /Telegrafi/

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë