Juventusi në verë do të tentojë transferimin e James Rodriguez

Juventusi mund të bëjë një lëvizje për mesfushorin e Real Madridit, James Rodriguez këtë verë.

Rodriguez ishte lidhur shumë me një transferim në Napoli verën e kaluar, me Carlo Ancelotti që ishte një admirues i kolumbianit.

Sidoqoftë një marrëveshje nuk arriti të mbyllej, dhe Napoli në vend të tij nënshkroi me anësorin meksikan, Hirving Lozano.

Ueb faqja Fichajes.com raporton se Bianconerët mund të bëjë një veprim në verë për Jamesin, i cili mbush 29 vjet në korrik.

Kontrata e Rodriguez me gjigantët spanjollë skadon në qershor 2021.

Los Blancos do të dëshironin ta shisnin atë, në vend që ta linin të largohej falas pas një viti.

Kolumbiani ka bërë shtatë paraqitje në La Liga këtë sezon, duke shënuar një herë.