Juventusi e konfirmon se ylli i skuadrës ka rezultuar pozitiv me Covid-19

04.03.2021

Skuadra italiane, Juventus ka konfirmuar një rast pozitiv me COVID-19. Juventusi ka konfirmuar se futbollisti, Rodrigo Bentancur ka rezultuar pozitiv me COVID-19. “Bentancur është në izolim dhe nuk ka shfaqur simptoma të virusit”, u tha në komunikatën e klubit. “Klubi është nën kontakt të vazhdueshëm me Autoritetet Sanitare në lidhje me protokollet e nevojshme për […]

Juventusi e konfirmon se ylli i skuadrës ka rezultuar pozitiv me Covid-19 Foto: Ilustrim

Skuadra italiane, Juventus ka konfirmuar një rast pozitiv me COVID-19.

Juventusi ka konfirmuar se futbollisti, Rodrigo Bentancur ka rezultuar pozitiv me COVID-19.

“Bentancur është në izolim dhe nuk ka shfaqur simptoma të virusit”, u tha në komunikatën e klubit.

“Klubi është nën kontakt të vazhdueshëm me Autoritetet Sanitare në lidhje me protokollet e nevojshme për lojtarin që të zhvillojë stërvitje ndaras skuadrës”, deklaroi klubi “Bianconeri”.