Juventus pajtohet me ofertën e Tottenhamit për transferimin e Dybalas

Ylli argjentinas mund të transferohet në veri të Londrës përpara sezonit të Premier Ligës që pritet të fillojë në këtë fundjavë.

Juventus ka pranuar ofertën e Tottenham me 70 milion euro për sulmuesin Paulo Dybala, thonë burimet për Goal.

Lojtari tani është i vendosur për bisedime me klubin anglez, Tottenham Spurs rreth kushteve të kontratës pasi një lëvizje në Premier League është e mundshme.

25 vjeçari është vlerësuar si një nga lojtarët më të mirë të Juventusit që nga ardhja e tij në vitin 2015 nga Palermo, duke e ndihmuar klubin që ta fitojë titullin e Serie A në katër sezonet e tij me Bianconeri.

Por Dybala e ka parë të ardhmen e tij në diskutim pasi ai mori një rol të zvogëluar me Juventus sezonin e kaluar pas ardhjes së Cristiano Ronaldos.

Paulo Dybala shënoi 10 gola në të gjitha garat për Juventusin në sezonin 2018-19, nga 26 sezonin e kaluar dhe 19 para kësaj.

Për Spurs, ardhja e Dybala do të ishte një deklaratë kryesore pas injektimit të parave që fituan për të arritur në finalen e Ligës së Kampionëve të sezonit të kaluar.

RAPORTO