Java e 25-të në Premier Ligë, formacionet e mundshme: Liverpool – Everton

Sot me fillim nga ora 18:30 do të zhvillohet takimi ndërmjet Liverpoolit dhe Evertonit, duel ky në kuadër të xhiros së 25’të në Premierligë.

Liverpooli, do të mundohet që sot më patjetër ta fitojë këtë takim, për të vazhduar garën për titull.

Ndërsa, nga ana tjetër Evertoni shikon për të barazuar me pikë Liverpoolin dhe të vendoset në pozitën e gjashtë në tabelë.

Më poshtë mund t’i shikoni formacionet e mundshme te këtij takimi:

Liverpool: Alisson; Alexander-Arnold, Kabak, Henderson, Robertson; Thiago, Wijnaldum, Jones; Salah, Firmino, Mane.

Everton: Pickford; Coleman, Holgate, Keane, Digne; Doucoure, Allan; Rodriguez, Sigurdsson, Richarlison; Calvert-Lewin.

RAPORTO