“It’s Coming To Rome!”, Italia kampion i ri i Europës

“It’s Coming To Rome!”, Italia kampion i ri i Europës
Fisnik Sadiku

12.07.2021 / Sport

Italia është kampione e re e Evropës në futboll.

Italia ka fituar me penallti nga Anglia. Rezultati ka qenë 3-2 në favor të italianëve.

Saka nuk është treguar i saktë në penalltinë e fundit për anglezët. 

Brenda kohës së rregullt  nuk ka pasur fitues.  Italia dhe Anglia kanë luajtur baraz. 

Anglia e ka gjetur golin menjëherë qysh në fillim të ndeshjes, kur Luke Shaw në minutën e dytë me një gjuajtje të bukur ka realizuar golin. Me këtë rezultat ka përfunduar edhe pjesa e parë. 

Ka qenë minuta e 67-të kur Italia e ka gjetur golin e barazimit. Leonardo Bonucci e ka barazuar rezultatin e ndeshjes në 1 – 1, pas një rrëmuje para portës angleze.  

Pas nëntëdhjetë minutave ndeshja ka shkuar në vazhdime. As aty nuk ka pasur gola. 

Italia e kishte fituar Evropianin vetëm një herë më parë, më 1968.

LAMI Palace – Bëhuni pjesë e ambientit mbretëror duke shijuar çdo detaj!

LAMI Palace një vend i veçantë i ndërtuar dhe dizajnuar me një shije të rrallë dhe unike ofron momente të...

Lexo më shumë

Të fundit