Ish-futbollisti i Ballkanit me kritika për Stivi Frashërin: Portier kikser!

  • 16.09.2022
Ish-futbollisti i Ballkanit me kritika për Stivi Frashërin: Portier kikser!

Kampioni në fuqi i Kosovës, Ballkani, ka treguar një tjetër paraqitje mbresëlënëse në Ligën e Konferencës. Portokallezinjtë, të enjten mbrëma, në Pragë, kanë pësuar humbje nga kampioni i shumëfishtë i Çekisë, Slavia, me rezultat 3:2.

Edhe në këtë mbrëmje Ballkani dhuroi emocione të mëdha, ngase dy herë ishte në epërsi ndaj skuadrës çeke, por nuk arriti ta menaxhojë atë.

Shifrat i zhbllokoi Ermal Krasniqi, nëminutën e 23-të pas një aksioni model të suharekasve dhe asistimit të Armend Thaqit. Megjithatë, çekët u rikthyen shpejtë, kur pas dy minutash barazuan rezultatin me golin e David Jurasek, falë edhe reagimit jo të mirë të portierit Stivi Frashëri.


Të drejtuarit e Ilir Dajës treguan karakter të fortë, madje dy herë ishin në avantazh duke i dhënë futbollit kosovar një imazh të mrekullueshëm në Evopë.

Megjithatë, portieri Stivi Frashëri nuk ishte në natën e tij më të mirë, atje ku shënoi autogol dhe në disa rate nuk ishte aq i sigurt.

Ish futbollisti i Ballkanit, Diar Miftaraj pati kritika të mëdha ndaj tij, atje ku komentoi tek një postim i ‘GazetaBlic Sport’.

“Portier kikser, edhe lojën e kalume gaboi, edhe dy gola faji i tij”, shkruajti Miftaraj.

Ndryshe, ndeshjen e ardhshme Ballkani e luan ndaj Sivassporit, sërish si mysafir, më 6 tetor.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë