Interi ende është i prirur të transferojë Modricin

17.01.2019

Interi ka besim të transferojë, Luka Modricin këtë verë, pas një përpjekjeje të dështuar për fituesin e Topit të Artë 2018, gushtin e kaluar. Sipas Calcio Mercato, Giuseppe Marotta shpreson të sigurojë një marrëveshje për kroatin në fund të sezonit, me kontratën e tij të tanishme në Santiago Bernabeu që do të përfundojë në vitin […]

Interi ende është i prirur të transferojë Modricin Foto: Ilustrim

Interi ka besim të transferojë, Luka Modricin këtë verë, pas një përpjekjeje të dështuar për fituesin e Topit të Artë 2018, gushtin e kaluar.

Sipas Calcio Mercato, Giuseppe Marotta shpreson të sigurojë një marrëveshje për kroatin në fund të sezonit, me kontratën e tij të tanishme në Santiago Bernabeu që do të përfundojë në vitin 2020.

Është bërë e ditur që Modric do të favorizonte një lëvizje tek Interi, kështu që ai mund të lidhet me shokët ndërkombëtarë si Ivan Perisic, Marcelo Brozovic dhe Sime Vrsaljko.