Ibrahimovic: Pogba tani është i lirë nga Mourinho në Man Utd

21.01.2019

Një ish-bashkëlojtar i mesfushorit francez dhe një admirues i një trajneri portugez i larguar nga Manchester United, pranon ndryshimet që duhet të bëhen në Old Trafford. Zlatan Ibrahimovic mendon se Paul Pogba tani po bëhet i rëndësishëm në Manchester United sepse ai është “i lirë” nga Jose Mourinho. Raportet e një përçarjeje mes ish-trajnerit të […]

Ibrahimovic: Pogba tani është i lirë nga Mourinho në Man Utd Foto: Ilustrim

Një ish-bashkëlojtar i mesfushorit francez dhe një admirues i një trajneri portugez i larguar nga Manchester United, pranon ndryshimet që duhet të bëhen në Old Trafford.

Zlatan Ibrahimovic mendon se Paul Pogba tani po bëhet i rëndësishëm në Manchester United sepse ai është “i lirë” nga Jose Mourinho.

Raportet e një përçarjeje mes ish-trajnerit të Man UTD dhe mesfushorit të asaj skuadre, po ashtu edhe fitues i Kupës së Botës, siguroi një sfond të padëshirueshëm në Old Trafford gjatë muajve të hapjes të sezonit 2018-19.

Mourinho, megjithatë, do të ishte ai që do të bënte rrugën e tij përmes daljeve, pasi United vendosi të bëjë një ndryshim në pozicionin e trajnerit, dhe të sjellë ish-favoritin Ole Gunnar Solskjaer në një rol të përkohshëm.

“Natyrisht, ai ka taktikat e tij, por disa lojtarë i kalojnë këto kufij, dhe ju duhet t’i lini ata të jenë të lirë, dhe unë mendoj se Pogba është njëri prej tyre” tha Ibrahimovic.

“Paul Pogba nuk ndiente besim nga ish-trajneri Mourinho, po ashtu edhe ish-trajneri nuk ndiente besim nga Pogb” tha ai.