Ibrahimovic: Pogba tani është i lirë nga Mourinho në Man Utd

  • 21.01.2019
Ibrahimovic: Pogba tani është i lirë nga Mourinho në Man Utd

Një ish-bashkëlojtar i mesfushorit francez dhe një admirues i një trajneri portugez i larguar nga Manchester United, pranon ndryshimet që duhet të bëhen në Old Trafford.

Zlatan Ibrahimovic mendon se Paul Pogba tani po bëhet i rëndësishëm në Manchester United sepse ai është “i lirë” nga Jose Mourinho.


Raportet e një përçarjeje mes ish-trajnerit të Man UTD dhe mesfushorit të asaj skuadre, po ashtu edhe fitues i Kupës së Botës, siguroi një sfond të padëshirueshëm në Old Trafford gjatë muajve të hapjes të sezonit 2018-19.

Mourinho, megjithatë, do të ishte ai që do të bënte rrugën e tij përmes daljeve, pasi United vendosi të bëjë një ndryshim në pozicionin e trajnerit, dhe të sjellë ish-favoritin Ole Gunnar Solskjaer në një rol të përkohshëm.

“Natyrisht, ai ka taktikat e tij, por disa lojtarë i kalojnë këto kufij, dhe ju duhet t’i lini ata të jenë të lirë, dhe unë mendoj se Pogba është njëri prej tyre” tha Ibrahimovic.

“Paul Pogba nuk ndiente besim nga ish-trajneri Mourinho, po ashtu edhe ish-trajneri nuk ndiente besim nga Pogb” tha ai.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë