Higuain është i gabuar për Chelsea, thotë Gullit

  • 27.01.2019
Higuain është i gabuar për Chelsea, thotë Gullit

Gonzalo Higuain nuk është sulmuesi i duhur për Chelsea sipas Ruud Gullit.

Higuain më në fund u bashkua me Chelsea në javën e kaluar pas shumë spekulime, por Gullit i tha BBC Sport se ai nuk beson se stili i lojës së Higuain është e drejtë për skuadrën angleze, Chelsean.


“Higuain është një sulmues i modës së vjetër i cili ka nevojë për kryqe dhe nëse ai luan përpara gjithë kohës, ai nuk do të shohë shumë topa për shkak të mënyrës se si luajnë Eden Hazard dhe Willian”, tha Gullit.

“Në vend të kësaj, ata kanë nevojë për një qendër që mund të luajë edhe në mesfushë, dhe të jetë efektiv në top dhe të jetë një finalist brenda ekipit. Roberto Firmino, sulmuesi i Liverpoolit, është shembulli i përsosur”.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë