Hazardi lojtari më i paguar në histori të Chelsea

05.12.2018

Eden Hazard-it, klubi anglez i ka ofruar kontratë të re Eden Hazard me 300 mijë funte në javë, por ylli belg dëshiron të vlerësojë interesimin e Real Madrid, para se të vendos përfundimisht për të ardhmen. Trajneri i Chelseas Maurizio Sarri, ka njoftuar se ne si klub jemi të gatshëm ti ofrojmë kontratë të re yllit të […]

Hazardi lojtari më i paguar në histori të Chelsea Foto: Ilustrim

Eden Hazard-it, klubi anglez i ka ofruar kontratë të re Eden Hazard me 300 mijë funte në javë, por ylli belg dëshiron të vlerësojë interesimin e Real Madrid, para se të vendos përfundimisht për të ardhmen.

Trajneri i Chelseas Maurizio Sarri, ka njoftuar se ne si klub jemi të gatshëm ti ofrojmë kontratë të re yllit të Chelseas, me vlerë prej 300 mijë funte në javë.

Nëse, Eden Hazard e nënshkruan kontratën e re, Hazard do të bëhet lojtari më i paguar në histori të Chelseas, por Eden Hazard para se të pranojë kontratën e re, ai ka dëshirë që të dijë qëndrimin e ekipit spanjoll Real Madrid.

Sarri ka thënë se “Është pranë të ndodhë kontrata e re, sepse Hazard është një lojtar shum aktiv dhe kontribut dhënës shum i madh për Chelsean”.

“Klubi është në dispozicion që të nënshkruajë një kontratë të re me të, por i mbetet atij të vendos nëse dëshiron të rinovojë” shtoi ai.