Hazard: Higuain është i jashtëzakonshëm, Chelsea mund të mposhtë këdo

Sulmuesi argjentinas u bashkua muajin e kaluar me huazim nga Juventusi, duke zëvendësuar Alvaro Morata i cili u bashkua me Atleticon deri në fund të sezonit.

Eden Hazard beson se tifozët e Chelseat duhet të presin shumë më tepër gola nga rekrutuesi i ri Gonzalo Higuain dhe mendon se ai dhe shokët e tij mund të mposhtin këdo.

Cilin nga kryetarët e degëve të partive në Suharekë do ta votoni në zgjedhjet e 14 shkurtit?

Sulmuesi shënoi golë për herë të parë që nga bashkimi me Blues në fitoren e tyre 5-0 kundër Huddersfield Town të shtunën.

Higuain hapi rezultatin në Stamford Bridge me një rezultat të shkëlqyeshëm për herë të parë në minutën e 16-të.

Nuk ishte befasi për Hazardin, i cili e ka parë vetë atë ish-yllin e skuadrës italiane, Napoli, në trajnim, dhe ai beson se Chelsea ka shtuar një finalist të cilësisë së lartë në radhët e tyre.

“Ai është një sulmues i madh,” i tha Hazard Chelsea TV.

“Ai është pak më pak një njeri i synuar se sa Olivier Giroud, por mund të mbajë topin, ai mund të luajë një prekje dhe ai është inteligjent”, tha ai.

“Në fushë ai është i pabesueshëm, ai do të shënojë më shumë gola”.

RAPORTO