Hazard dhe Lukaku mbështesin ish-trajnerin e Belgjikës

Hazard dhe Lukaku mbështesin ish-trajnerin e Belgjikës

Fituesi i Kupës së Botës 1998, i cili ishte anëtar i stafit të Devilëve të Kuq në Belgjikë vitin e kaluar, u shkarkua nga Monako pas tre muajsh nga menaxhimi.

Eden Hazard dhe Romelu Lukaku kanë shprehur mbështetjen e tyre për ish-trajnerin e Monacos, Thierry Henry, me pranimin se do ta mirëpresin atë përsëri në Belgjikë me duar të hapura.


41-vjeçari u largua nga posti i tij si njeriu i djathtë te Roberto Martinez në Devilët e Kuq të vendosur për të marrë menaxhimi në dotë në klubin e Ligue 1 në tetor.

Por pas një tre muajsh zhgënjyes, francezi u shkarkua pasi mori vetëm katër fitore në 20 ndeshje, që do të zëvendësohet nga njeriu që ai vetë ia doli mbanë, Leonardo Jardim.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës