Hazard dhe Lukaku mbështesin ish-trajnerin e Belgjikës

27.01.2019

Fituesi i Kupës së Botës 1998, i cili ishte anëtar i stafit të Devilëve të Kuq në Belgjikë vitin e kaluar, u shkarkua nga Monako pas tre muajsh nga menaxhimi. Eden Hazard dhe Romelu Lukaku kanë shprehur mbështetjen e tyre për ish-trajnerin e Monacos, Thierry Henry, me pranimin se do ta mirëpresin atë përsëri në […]

Hazard dhe Lukaku mbështesin ish-trajnerin e Belgjikës Foto: Ilustrim

Fituesi i Kupës së Botës 1998, i cili ishte anëtar i stafit të Devilëve të Kuq në Belgjikë vitin e kaluar, u shkarkua nga Monako pas tre muajsh nga menaxhimi.

Eden Hazard dhe Romelu Lukaku kanë shprehur mbështetjen e tyre për ish-trajnerin e Monacos, Thierry Henry, me pranimin se do ta mirëpresin atë përsëri në Belgjikë me duar të hapura.

41-vjeçari u largua nga posti i tij si njeriu i djathtë te Roberto Martinez në Devilët e Kuq të vendosur për të marrë menaxhimi në dotë në klubin e Ligue 1 në tetor.

Por pas një tre muajsh zhgënjyes, francezi u shkarkua pasi mori vetëm katër fitore në 20 ndeshje, që do të zëvendësohet nga njeriu që ai vetë ia doli mbanë, Leonardo Jardim.