Haaland ka një klauzolë të ulët largimi nga City e ngjashme me atë që kishte në Dortmund

Pavarësisht se ka nënshkruar deri në vitin 2027.

Haaland ka një klauzolë të ulët largimi nga City e ngjashme me atë që kishte në Dortmund

Erling Haaland ende nuk është zbuluar nga Manchester City, por detajet e kontratës masive që ai ka nënshkruar me skuadrën e Pep Guardiolës tashmë po dalin në pah.

Ishte një klauzolë lirimi e parainstaluar në Borussia Dortmund që e lejoi norvegjezin të largohej për një shumë modeste prej 60 milionë eurosh te City.


Tani, Bild ka raportuar se marrëveshja mes norvegjezit dhe klubit të Mançesterit përfshin gjithashtu një klauzolë lirimi pas sezonit të dytë.

Sipas gazetës gjermane, Haaland ka rënë dakord për një klauzolë lirimi në kontratën e tij nga viti 2024, ku ai mund të largohet nga City për një tarifë prej 150 milionë eurosh.

Thuhet se Mino Raiola, agjenti i tij i ndjerë, e ka përfshirë këtë klauzolë në kontratën e tij ashtu siç ka bërë kur nënshkroi për Borussia Dortmund.

Haaland sapo është angazhuar me Cityn për një kontratë afatgjatë deri në vitin 2027, por klube si Real Madrid dhe Barcelona, të cilët ishin të interesuar për të këtë herë, do të jenë në gjendje të bëjnë një ofertë për nënshkrimin e tij nga viti 2024.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë