Haaland i papërmbajtshëm, shënon het-trik në debutim për 20 minuta

Foto: Ilustrim

Borussia Dortmund ka shënuar fitore 3:5 ndaj Augsburgut në javën e 18 në Bundesligë.

Qysh në debutim, Erling Haaland çmendi të gjithë me performancën e tij.

Ai arriti të realizoj het trik brenda 23 minutave.

Fillimisht u inkuadrua në pjesën e dytë në minutën e 56-të, për të realizuar pastaj në të 59-tën, 70-tën dhe 79-tën.

🎬🍿 Këta janë super-filmat që mund t’i shikoni këtë fundjavë në Cineplexx

Këtë fundjavë, në Cineplexx mund t’i shikoni nga premierat më të fundit botërore, deri tek filmat vendor që po vazhdojnë të korrin suksese.

Me këtë fitore, Dortmund shkon në kuotën e 33 pikëve në pozitën e katërt./Indeksonline/