Griezmann do të sakrifikojë para për t’u bashkuar me Barçën

Ylli i Atletico Madrid do të bashkohet me ekipin katalanas më 1 korrik.

Antoine Griezmann do të bëjë një sakrificë financiare për t’u bashkuar me Barcelonën, sipas SoccerLink.

Ylli i Atletico Madrid aktualisht bën 23 milionë euro (26 milionë dollarë) në vit, por ka përshtatur pretendimet e tij për të bërë më pak para duke u bashkuar me Barcelonën më 1 korrik.

Griezmann do të luajë për 17 milionë euro (19.22 milion dollarë) në sezonin e ardhshëm dhe gjithashtu mund të marrë një bonus nëse Barcelona fiton Ligën e Kampionëve.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.