Golden Eagle Ylli vazhdon me fitore edhe në Ligën Unike

Golden Eagle Ylli ka shënuar fitore ndaj Vllaznisë së Shkodrës me rezultat 86:67 (32:14, 16:18, 23:11, 15:24), në kuadër të javës së tetë të Ligës Unike.

Golden Eagle Ylli vazhdon me fitore edhe në Ligën Unike

Lideri dhe kampioni e kontrolloi ndeshjen nga fillimi deri në fund për të shënuar fitore të merituar. Ylli ka shtatë fitore dhe një humbje, kurse e kundërta është për skuadrën shkodrane që ka shtatë humbje dhe një fitore.

Vendasit e nisën ndeshjen më mirë dhe në çerekun e parë ishin bindshëm më të mirë, që e fituan 32:14. Periudha e dytë ishte pak më e baraspeshuar, megjithatë u kontrollua nga vendasit që kishin epërsi deri në 19 pikë, 43:24, ndërsa pjesa e parë përfundoi 48:32.


Edhe në periodën e tretë, therandasit ishin më të mirë, për të ngritur epërsinë minutë pas minute dhe në një formë e siguruan fitoren më herët, ku rezultati në semafor pas 30 minutash ishte 71:43. 10 minutat e fundit ishin formalë, ku kishin mundësi të luanin lojtarë me më pak minuta në këtë edicion, kurse Ylli në fund triumfoi me rezultat 86:67.

Te Golden Eagle Ylli u dalluan Gëzim Morina me 17 pikë, gjashtë kërcime e pesë asistime dhe Mikaile Tmusiq me 13 pikë e shtatë asistime, ndërsa te Vllaznia më i dalluari ishte Charleston Dobbs me 20 pikë e gjashtë kërcime.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës