Golden Eagle Ylli konfirmon pjesëmarrjen në Ligën Unike dhe synon mbrojtjen e titullit

Golden Eagle Ylli konfirmon pjesëmarrjen në Ligën Unike dhe synon mbrojtjen e titullit
Çlirim Gashi

19.07.2021 / Sport

Golden Eagle Ylli fitoi edicionin e parë të Ligës Unike, që u zhvillua në formë të Final 8.

Skuadra nga Suhareka fitoi edhe titullin në Kosovë, duke përfunduar edicionin me dy trofe.

Ylli ka konfirmuar pjesëmarrjen për edicionin e ri të Ligës Unike, që është skuadra e parë, derisa deri në fund të javës do të kompletohen tetë skuadrat që do të marrin pjesë në këtë edicion.

Suharekasit kanë bërë disa transferime, duke qenë shumë aktivë në afatin kalimtar dhe synojnë të mbrojnë titullin.

Risi në këtë edicion do të jetë edhe fillimi i garës në konkurrencën e femrave, me tri skuadra nga Kosova dhe tri nga Shqipëria, derisa shorti për të dy konkurrencat do të hidhet në muajin gusht.

Edicioni i ri në Ligën Unike do të fillojë më 20/21 Tetor, kurse para fillimit të garave do të organizohet Superkupa Mbarëkombëtare në të dy konkurrencat.

LAMI Palace – Bëhuni pjesë e ambientit mbretëror duke shijuar çdo detaj!

LAMI Palace një vend i veçantë i ndërtuar dhe dizajnuar me një shije të rrallë dhe unike ofron momente të...

Lexo më shumë

Të fundit

1

7 orë më parë / Sport

FBK: Më 1 gusht fillon afati kalimtar