20.05.2023

FC Ballkani është duke zhvilluar lojë me FC Ferizajin në Stadiumin e Qytetit në Suharekë. FC ballkani, ekipi i futbollit suharekas është duke zhvilluar lojë kundër FC Ferizajit ntadiumin e Qytetit në Suharekë, ku deri më tani është duke shënuar fitore me rezultat 2:0, shkruan SuharekaOnline. U deshën plot 65 minuta që kapiteni i Ballkanit, […]

Gjithçka në favor të Ballkanit, mundësi e jashtëzakonshme për të fituar titullin kampion Foto: Ilustrim

FC Ballkani është duke zhvilluar lojë me FC Ferizajin në Stadiumin e Qytetit në Suharekë.

FC ballkani, ekipi i futbollit suharekas është duke zhvilluar lojë kundër FC Ferizajit ntadiumin e Qytetit në Suharekë, ku deri më tani është duke shënuar fitore me rezultat 2:0, shkruan SuharekaOnline.

U deshën plot 65 minuta që kapiteni i Ballkanit, Edvin Kuc të shënoj golin e parë për të zhbllokuar ndeshjën.

Në minutën e 75, Meriton Korenica shënoi golin e dytë për ekipin suharekas, ku edhe ndezi atmosferë në Stadiumin e Qytetit në Suharekë.

Ndërsa, Drita është duke humbur nga Malisheva, nëse ndeshjet mbyllen me këto rezultate, FC Ballkani do të shpallet zyrtarisht Kampion.